TESTY

HiFi CLASS Audiosymptom i8 Najlepszy Zakup

"Audiosymptom i8 należą do największych konstrukcji pochodzących z katalogu tej debiutującej na polskim rynku marki, a mimo to ich cena została skalkulowana na bardzo atrakcyjnym poziomie. Ale nie tylko ich wielkość i jakość wykonania, ale przede wszystkim jakość dźwięku jaki oferują w odniesieniu do ceny, czynią z nich prawdziwą okazję zakupową. Dźwięk jaki prezentują wykracza bowiem poza standardy wyznaczane przez zestawy głośnikowe pochodzące ze zbliżonego przedziału cenowego.

Testowane kolumny wyposażono w sporych rozmiarów skrzynki, w których zainstalowano wydajne trio głośnikowe, zdolne nie tylko przenosić spore moce, ale też bezproblemowo współpracujące ze wzmacniaczami dysponującymi niewielką ilością watów. Efektowny dźwięk z pewnością przypadnie do gustu fanom energicznego przekazu, a dzięki sporej rozpiętości w zakresie odtwarzanych częstotliwości brzmienie jest kompletne i nie wybrakowane, czyniąc te kolumny uniwersalnymi do słuchania dowolnego gatunku muzycznego, gdyż z każdym poradzą sobie więcej niż dobrze.

Dystrybutor podjął spore ryzyko decydując się na sprzedaż wyłącznie internetową zupełnie nowej, nieznanej marki, więc bardzo jesteśmy ciekawi, jak ten eksperyment się powiedzie. Na pewno do tematu kolumn Audiosymptom będziemy jeszcze wielokrotnie powracać."

Audiosymptom i6 Test Infoaudio

"Audiosymptom i6 to solidnie wykonane, atrakcyjne wizualnie i świetnie brzmiące kolumny, które dodatkowo z powodzeniem mogą współpracować z szeroką gamą wzmacniaczy, czy to tranzystorowych, czy lampowych.

Kolumny Audiosymptom sprawiają wrażenie konstrukcji kompletnej i przemyślanej od początku do końca. Skoncentrowanej na wykorzystaniu założonego budżetu przede wszystkim na ich walory dźwiękowe. Jakość wykonania oraz brzmienie tych kolumn bez wątpienia plasują je o kilka klas wyżej niż wskazywałaby na to ich cena, która jest skandalicznie niska, jak na to, co dostajemy w zamian.

Producentom udało się to osiągnąć stosując ciekawą politykę sprzedażową i widać, że za projekt odpowiadają właściwi ludzie. Czy ich pomysł zaskoczy, czy wywoła rewolucję na rynku i wreszcie, czy ich śladem podążą inni producenci ?


Wszystkie symptomy wskazują, że to może się udać. Czas pokaże. Rynek jest bezlitosny i na pewno wkrótce to zweryfikuje. Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak obserwować i trzymać kciuki. My ściskamy wszystkie bardzo mocno!"

Test Audiosymptom i6m - WSTEREO

"Audiosymptom nie ma najłatwiejszego startu, konkurencja na rynku jest spora, także w segmencie najtańszych kolumn głośnikowych do 2 tys złotych za parę. Ale nowa marka ma też atuty – ich monitory Audiosymptom i6m to kolumny nie najmniejsze, ciekawie zaprojektowane, z rozwiązaniami znanymi z droższych konstrukcji (tubowy głośnik wysokotonowy, pochylona obudowa), dobrze wykonane i rasowo wyglądające. A co z brzmieniem? Nowe monitory absolutnie nie mają się czego wstydzić. Grają żywo, radośnie, z werwą, podkreślając skraje pasma. Wrażenie robi przede wszystkim ponadprzeciętna przestrzeń, jaką generuje te kolumny: proporcjonalna, wyrafinowana, trójwymiarowa. Jak na tak tanie podstawkowce brzmią naprawdę dynamicznie i generują solidną skalę brzmienia. Nieco upraszczają przekaz detali i bogactwo brzmienie, ale w tej cenie naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Czy mając mniej niż 1500 złotych można kupić dobrze wyglądające i grające kolumny? Można."

Test Audiosymptom i6 w Audiostereo.pl

"Audiosymptom i6... sześć powodów do zadowolenia ...

...Powód pierwszy - ten produkt nie ma czego się wstydzić (w temacie wykonania środka) na tle często znacznie droższej konkurencji! Budowa i rozwiązania techniczne może nie aspirują tutaj do poziomu high-endowych konstrukcji, ale w tym przedziale cenowym wręcz zachęcają, na pewno nie są powodem do wstydu.

...Powód drugi - jakość wykonania i6 zasługuje na wyróżnienie w tym przedziale cenowym. Kupujący może być pewny, że Audiosymptom w pełni spełni jego oczekiwania w temacie jakości wykonania, trwałości i wyglądu.

...Powód trzeci - scena, lokalizacja instrumentów oraz czystość brzmienia całości przekazu.

...Powód czwarty - fantastyczne niskie tony. Ich barwa i różnorodność przypominają raczej konstrukcje większe i znacznie droższych marek.

...Powodem piątym jest średnica, a zwłaszcza wszystkie wokale.

...Powód szósty... cena. Tak, cena jest tym ostatnim powodem, dla którego każdemu poszukującemu średniej klasy kolumn głośnikowych w tym przedziale cenowym i6 powinny być oferowane jako "numer 1".

Audiosymptom i6m Najlepszy Zakup HiFi Class

"To oczywiste, że te niewielkie Audiosymptomy i6m mają mniejszy rozmach niż duże wolnostojące i8, ale jakością brzmienia wcale nie odbiegają od większego brata. W ich przypadku również mamy zachwycająco czytelny środek pasma i nieco pikantną, doprawioną emocjami górę. Zakres niskich tonów jest bardziej zwarty i wyrafinowany, choć nie sięga już tak nisko jak w modelu i8.

Testowane kolumny powinny przypaść do gustu przede wszystkim miłośników zwartego grania, bogatego w detale, zarówno w średnicy, jak i w górnym zakresie częstotliwości. W zakresie niskich tonów możemy oczekiwać dobrego zróżnicowania, ale musimy zaakceptować mniejsze rozciągnięcie i masę, co jest cechą charakterystyczną odróżniającą kolumny podstawkowe od podłogowych.

Podobnie jak uprzednio testowane i8, tak i te niewielkie Audiosymptomy i6 mają rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Dotyczy to zarówno ich wykonania, jak i poziomu dźwięku jaki są w stanie wygenerować. Audiosymptom i6 dzięki nowatorskiemu podejściu do sposobu ich dystrybucji są jedną z najciekawszych propozycji wśród niedrogich kolumn dostępnych na naszym rynku."

Audiosymptom i6 Copper na Infoaudio

"Od strony wykonania nie ma tu niespodzianek. Wysoka jakość została utrzymana i nie ma się do czego przyczepić. No może poza tym, że wiele osób marzy, by rodzima marka miała swój unikalny wygląd na tle konkurencji. Mimo to można tylko przyklasnąć, bo i6 Copper prezentują się po prostu świetnie.

Brzmieniowo jest to nadal niezwykle wysoka półka. Czy wyższa od pierwowzoru? Tu nie jestem pewien, na pewno nie jest niższa. Są w kwestie, w których jest lepiej, ale kosztem których coś innego ucierpiało. I6 Cooper mają po prostu inny charakter, który do jednych trafi, a inni wybiorą wcześniejszy model, ponieważ obie wersje będą sprzedawane na szczęscie równolegle. Osobiście pozostałbym przy pierwowzorze ze względu na to, czego osobiście częściej słucham na co dzień i dizajn, który bardziej do mnie przemawia, ale to kwestia indywidualna.

Pomijając osobiste preferencje mogę bez wahania polecić Audiosymptom i6 Copper, bo jest to znakomity produkt, którym bez wątpienia warto się zainteresować poszukując brzmienia energetycznego, rozdzielczego i precyzyjnego ze znakomitym basem. Mamy tutaj zestaw, który pod każdym względem wybija się ponad przeciętność i sprawia wrażenie, że obcujemy ze sprzętem dużo droższym niż jest w rzeczywistości.

Brawo i tak trzymać!"

Audiosymptom i8 Copper Najlepszy Zakup na HiFiClass

"Audiosymptomy i8 Copper zaskakują jeszcze bardziej konturowym i lepiej kontrolowanym brzmieniem przy takiej samej, ogromnej swobodzie dynamicznej. Nowe głośniki wniosły do dźwięku "ósemek" sporo świeżości, sprawiając jednocześnie, że w zakresie niskich, jak i średnich tonów, pojawia się jeszcze więcej dźwięków. Po prostu wzrosła rozdzielczość brzmienia w tych zakresach.

Generalnie nowe i8 oferują większą precyzję brzmienia i zdecydowanie bardziej kładą nacisk na czytelność sceny dźwiękowej, a także lepszą kontrolę w pełnym paśmie. Na dodatek cechują się wysoką skutecznością, co w przypadku kolumn w tej cenie, jest wciąż rzadko spotykane. To z kolei sprawia, że posiadacze budżetowej elektroniki, nie muszą się martwić, że ich wzmacniacz okaże się za słaby do głośnego grania."

AUDIOSYMPTOM i6m COPPER. Młodszy brat w miedzianym odcieniu - Test WSTEREO

"Zwykle nowy model wypiera starszy, tym razem mamy jednak nieco inną sytuację. Audiosymptom i6m Copper jest bowiem mutacją podstawowego modelu, którego sprzedaż będzie utrzymana. Decydując się na nowe monitory otrzymujemy brzmienie podobne, ale nie identyczne, z inaczej rozłożonymi akcentami. Znakomita, i to nie tylko w tej grupie cenowej, jest przestrzenność grania, scena jest obszerna, głęboka a jednocześnie plastyczne i proporcjonalna. Nowe Audiosymptomy grają dość jasno, jaśniej niż pierwsza wersja, mają też nieco mniej wypełnienia, szczególnie w średnicy i w basie. W zamian otrzymujemy lepszą precyzję i dokładność przekazu, a także lepszą separację dźwięków. Monitorki grają szybko, z werwą, żywo i bezpośrednio. Bardzo dobra jest szczególnie szybkość i mikrodynamika, skala i potęga – na monitorowym poziomie."